Zvedavé ženy zisťujú, či Kamagra dokáže priniesť zázrak aj im

NEDÁVNO sa osem kamarátok vo veku 30 a 40 rokov stretli na obede v Coco Pazzo Teatro na západnej 46. ulici. Po dvoch týždňoch dažďa konečne zasvietilo slnko, ženy mali dobrú náladu a potom, čo jedna z nich ukázala fotografiu muža, s ktorým chodí (model v spodnej bielizni), sa rozhovory otočili k jarnej horúčke, láske, sexu – a Kamagre.

„Skúsila by som to,“ povedala jedna žena, kým popíjala svoje Kir royale.
„Ja tiež,“ pridala sa iná a na dekolte sa jej objavil ružový rumenec.
„Po amylnitráte na vysokej škole, prečo nie?“ dodala ďalšia.

Aj čašníčka sa pri čistení šalátových tanierov zdržala trochu dlhšie než obvykle, kým dychtivo počúvala, o čom sa dámy bavia. Všetky sme tak trochu zvedavé, čo môže tabletka určená na potenciu mužov urobiť so ženami.

A rovnako tak zvedavá je aj vedecká obec. Rovnako ako Kamagra pomáha mužom s erektilnou dysfunkciou zvýšením prietoku krvi do penisu, spôsobuje to, že krv prúdi do ženských sexuálnych orgánov, čo potenciálne zvyšuje citlivosť.

Ale ešte skôr, ako budú k dispozícii výsledky štúdií o účinku lieku na sexuálne vzrušenie a uspokojenie žien, niekoľko žien nevyhnutne podľahne pokušeniu vyskúšať si na vlastnej koži, aké to je. Nesťažujú sa nevyhnutne na sexuálnu dysfunkciu, ale chcú len uspokojiť svoju zvedavosť.

Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne údaje o tom, koľko žien experimentuje s používaním Kamagry, ale zavolajte ktorémukoľvek urológovi, ktorý napísal recepty na Viagru pre mužov a určite vás bude informovať o tom, že je toľko manželiek, partneriek alebo priateliek, ktoré vyskúšali Viagru spolu s mužom.

Ženy po celej krajine majú prístup k Viagre, pretože ich partneri (alebo dobrosrdeční priatelia) majú tento liek na predpis alebo im profesia umožňuje prístup k tomuto lieku. A sú ochotné to vyskúšať, napriek varovaniam lekárov, že nikto nevie, aké potenciálne dlhodobé vedľajšie účinky môže mať tento liek na ženy.

Vezmite si takú doktorku Susan C. Vaughanovú (34), psychiatričku na Manhattane. Považuje sa za zdravú, normálnu ženu. Všetko, čo u nej má fungovať, funguje.

Ale keď sa zamyslela, povedala si, že prečo tú Kamagru nevyskúšať?

„Stretla som mnoho žien, ktoré sú zvedavé na účinky tohto lieku na ženy,“ povedala doktorka Vaughanová.“ Niektoré z nich užívajú Prozac alebo podobné lieky a zistili, že tieto lieky ovplyvňujú ich sexuálnu odpoveď. A potom je tu veľa klasických žien, ktoré sú, úprimne povedané, zvedavé. Zaujíma ich: „Ako dobré to môže byť? Môže to byť ešte lepšie? ‚ “

42-ročná zdravotná sestra v New Jersey, ktorá ako väčšina žien v tomto článku odmietla citovať okrem podmienky anonymity, uviedla, že minulý víkend vyskúšala Kamagru viackrát. Chcela byť schopná diskutovať o účinkoch lieku s pacientmi. Tiež si myslela, že by to mohlo pomôcť skutočnosti, že sa v určitých obdobiach menštruačného cyklu bráni sexu.

„S priateľom sa stretávame iba raz za dva týždne, pretože žijeme v rôznych štátoch,“ vysvetlila. „A ak v jeden z týchto víkendov mám svoje dni, tak potom prejde aj mesiac bez sexu. Som s ním asi dva a pol roka a už to nie je také vzrušujúce, ako to bývalo. “

Minulú sobotu večer ale prehltla modrú pilulku Viagry v tvare diamantu, ktorú sa jej podarilo uchmatnúť zo zdravotníckych materiálov v mieste, kde pracuje. Dávka bola 50 miligramov, teda štandard pre mužskú sexuálnu dysfunkciu. Rozhodla sa to nepovedať svojmu partnerovi. „Pozerali sme televíziu, len obyčajný film,’“ povedala a poznamenala, že po hodine začala cítiť „plnosť“. Nemôžem povedať, že by to bolo brnenie, ale bol to určitý účinok zvýšeného prietoku krvi do tejto oblasti.“ Pár sa utiahol do spálne a tabletka začala pôsobiť svojim popisovaným kúzlom.

„Musím povedať, že to bolo skvelé,“ povedala žena. “ Bolo to živočíšne. Rozhodne môžem povedať, že to nebol placebo efekt. Som zdravotná sestra a som vyškolená, aby som tieto veci rozoznala.“ Z vedľajších účinkov hlásených mužskými užívateľmi Viagry – pokles krvného tlaku, mierna bolesť hlavy, modrý odtieň vo videní, začervenaná tvár – nahlásila iba jeden z nich: mimoriadne ružové líca, ktoré svojmu priateľovi vysvetlila ako jarnú alergiu. Hovorí, že neváha liek užiť znova, napriek varovaniu lekárov, že ženy v plodnom veku by nemali tento liek užívať. „Ja som dokonca už aj otehotnela, keď som používala antikoncepciu,“ vysvetľuje.

Doktorka Jennifer Bermanová, urologička z Marylandskej univerzity v Baltimore, vykonáva štúdiu o účinkoch Kamagry na ženy, ktoré majú určitú úroveň sexuálnej dysfunkcie, a podáva liek len tým, ktoré mali hysterektómiu alebo sú po menopauze.

„Nepodávame Kamagru ženám v plodnom veku, pretože si nie sme istí účinkami na ženy v tejto fáze života,“ povedala.

Dr Stanley Bloom, urológ v Livingstone v New Jersey, ktorý plánuje skúmať účinky Kamagry na ženy, je však v posudzovaní prísnejší. „Je tu prítomná veľká zvedavosť a bude sa stále viac experimentovať,“ povedal. „Chodí ku mne veľa mužov a vždy sa stane, že niektorí z nich dajú tento liek aj svojim partnerkám. Ale mali by sme byť opatrní. Pamätáte si talidomid? Skúsenosti s ním neurobili dobrý dojem. Nikto nedokáže predvídať katastrofálne účinky akéhokoľvek lieku.“

Jedna autorka na voľnej nohe žijúca na Manhattane vyskúšala Kamagru pred 10 dňami, pretože mala pocit, že Prozac, ktorý užíva už viac ako rok, utlmil jej sexuálnu túžbu. Je pozoruhodné, že sa tiež nerozhodla povedať o tom svojmu partnerovi.

„Bola som v rozpakoch mu to povedať,“ povedala spisovateľka. “Nechcela som, aby si myslel, že je súčasťou problému.“ Spisovateľka si zadovážila tabletu Viagry od svojho priateľa, ktorý užíva liek kvôli impotencii. „Úplne ma to precitlivelo, a vďaka tomu som si viac uvedomovala jeho dotyky,“ prezradila autorka. „Nebola som viac nadržaná, ale pretože všetko tam dolu bolo citlivejšie, robilo ma to vnímavejšou.“ Upozornila však, že „v istých chvíľach toho bolo až príliš veľa. Skoro ma to celé rozptyľovalo, ako citlivou sa celá moja intímna oblasť stala.“

Barbara Tovaková, fyzioterapeutka v Newport Beach v Kalifornii, vyskúšala Viagru minulý týždeň a uviedla, že to pomáha pri občasnom nedostatku vlhnutia, ktorým trpí. Je ale opatrná voči dlhodobým vedľajším účinkom.
„Rada aspoň raz vyskúšam čokoľvek, ale bojím sa, že sa stanem na tom závislou, a celá tá vec s fen-phen dietou ma minulý rok poriadne vystrašila,“ povedala s odkazom na kombináciu diétnych liekov stiahnutú z trhu kvôli obavy zo spôsobenia srdcových problémov.

Žena, ktorá je redaktorkou mužského časopisu na Manhattane, povedala, že vyskúšala Kamagru, pretože jej dlho trvá, kým dosiahne orgazmus. „Bez Kamagry to trvá asi hodinu a pol,“ povedala. „Pri Kamagre to trvalo asi polovicu času. Ale nezaobišlo sa to bez vedľajších účinkov. Mala som modré videnie,“ uviedla redaktorka. „Ak sa pozriem na fotografiu, má taký modrý nádych. Takýto účinok to má. A tiež ma začala mierne bolieť hlava.“

Tiež povedala, že sa cítila takmer nútená vyskúšať Kamagru, mala pocit, akoby lekárska komunita v sústredení sa na mužskú potenciu zabúdala na ženy. „Pozrite sa na mužov,“‘ povedala. „Len trocha zafúka vietor a už majú orgazmus. A čo my? Prečo nikto nevenuje pozornosť našim sexuálnym pocitom? “

Prebieha niekoľko štúdií, ktoré skúmajú účinky Kamagry na ženy. Štúdia doktorky Bermanovej, ktorá je podporená grantom od Americkej nadácie pre urologické choroby, sa mala začať v júli, ale toľko žien sa chcelo zapojiť, že musela program otvoriť skôr.

A doktorka Vaughanová v posledných týždňoch predstavila kúzlo spojené s Kamagrou vo svojej knihe. Pred tromi týždňami sa s ňou spojilo vydavateľstvo Simon & Schuster a ona napísala knihu o Kamagre, za necelé dva týždne poskytla rukopis s 65 000 slovami. Hotové kópie knihy pod titulom „Kamagra: Sprievodca liekom na podporu fenomenálnej potencie“, doplnené o rozsiahlu kapitolu o potenciálnych prínosoch pre ženy, majú doraziť zajtra do kancelárie jej vydavateľa a v utorok do kníhkupectiev.

„Som určite na Kamagru zvedavá a pravdepodobne ju aj vyskúšam,“ hovorí doktorka Vaughanová. „Len za posledné dva týždne som si nemohla dovoliť riskovať bolesti hlavy.“